Hotline
+902124884840
Leke Bakımı
Leke Bakımı

Leke bakımı düzenli olarak yaptırılması gereken en profesyonel işlemler arasında yer almaktadır. Fazla güneşe maruz kalan, rutin olarak derinden temizlenmeyen ve farklı faktörlere bağlı olarak lekelenen ciltler oldukça fazladır. Hem erkeklerin hem kadınların en sık karşılaştığı cilt problemlerinden biri olan lekelenmeler güneş lekesi, akne lekesi ve yara lekesi gibi çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir. Sebebi her ne olursa olsun lekeli bir cilt hem estetik açıdan hem sağlık açısından hem de psikolojik açıdan kişiye kendini kötü hissettirebilir.

Bu tür olumsuz duygularla karşı karşıya kalmamak ve her mevsim lekesiz, pürüzsüz ve bebeksi bir cilde sahip olmak için leke bakımı yaptırılması gereken bir işlemdir. Burcu Güleryüz merkezimiz sizler için her zaman en profesyonel, en kaliteli düzeyde uzman estetisyenler çalışarak, ekipmanlarını ve ürünlerini son düzey kalitede tercih ederek en güzel bakım seanslarını sunar. Tamamen uzman bir ekiple çalışmanın verdiği gururla yolumuza başarılı sonuçlar ile devam etmekteyiz. Lekeli cilde veda etmek ve yaz aylarında güneşe karşı cildi lekelenme olasılığından korumak adına sizler de leke bakımı yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Leke Bakımı Nedir?

Cildin yapısına, genetik faktörlere ve dışsal faktörlere bağlı olarak ciltte uzun vadeli ya da dönemsel olarak çeşitli lekelenmeler meydana gelebilir. Yüzde meydana gelen bu lekeler cildin estetik açıdan kötü görünümüne yol açar. Kişiye hem toplumsal açıdan hem de kişisel açıdan rahatsızlık veren bu durumdan kurtulmanın en etkili, en acısız ve en profesyonel yöntemi leke bakımı yaptırmaktır. Tamamen uzman kadro ile çalışarak bu konuda Başakşehir güzellik merkezimizde sizlere hizmet vermekteyiz. Dilediğiniz her an her yerden iletişime geçerek randevunuzu oluşturabilir, sorununuzu dile getirebilir ve işlem için kahvemizi içmeye gelebilirsiniz. Leke bakımı;

 • Yüzün her bölgesine uygulanabilir niteliktedir.

 • Yalnızca lekeli bölgelere de uygulanabilir.

 • Cildi pürüzsüz hale getirir.

 • Lekelerin tonunda açılmaya yol açarak zamanla tamamen ortadan kaldırır.

 • Cildin yapısına ve lekelerin renk tonuna bağlı olarak özel ürünler kullanılır.

 • Cildin nem oranını dengeler.

 • Var olan lekelerin büyümesini engeller.

Leke Neden Oluşur?

Cilt yüzeyi bazı kimselerde çok hassas iken bazı kimselerde kuru ve yağlı olabilir. Ancak leke sorunu her cilt tipinde meydana gelebilen temel sorunlardan birisidir. Gerek güneş lekeleri gerek akne lekeleri ciltte olumsuz görüntülerin oluşmasına neden olur. Lekeleri kapatmak için kullanılan ürünler ve makyaj malzemeleri ise lekelerin giderek daha koyu bir görünüme kavuşmasına sebep olmaktadır. Bu tür sorunlar karşı karşıya kalmak hem fiziksel açıdan hem de ruhsal açıdan kişiye kendini kötü hissettirebilir. Bu nedenle leke bakımı yaptırmayı düşünebilirsiniz. Ancak leke bakımı yaptırmadan önce uzmanlarımız lekelerin ne lekesi olduğu ve hangi sebepten ötürü meydana geldiği konusunda bir analiz aşamasını hayata geçirmektedir. Ciltte meydana lekelerin bazı temel nedenleri şunlardır;

 • Cilde rengini veren melanin pigmenti düzenli olarak salgılanmıyor olabilir.

 • Cilt tonu eşitsizlikleri meydana gelmiş olabilir.

 • Lokal birikimler sonucunda bölgesel olarak lekelenme olmuş olabilir.

 • Güneşe gereğinden fazla maruz kalınmış olabilir.

 • Kullanılan bazı ilaçlar yan etki yaratmış olabilir.

 • Mesleki nedenler cilt tonunda eşitsizliği beraberinde getirebilir

 • Hormonal değişimler lekelerin en baş düşmanıdır.

 • Bol su tüketmemek lekelerde artışa neden olabilir.

Bu tür durumlar kişiden kişiye ve yaşa, cilt tipine göre de farklılık gösterebilir. Ancak bu tarz sebeplerin lekeleri arttırmasını istemediğinizde ve var olan lekelerinize de bir an önce veda etmek istediğinizde yapmanız gereken ilk ve tek şey merkezimiz ile iletişime geçmektir.

Leke Bakımı Nasıl Yapılır?

Leke bakımı denildiği zaman akla genelde ürpertici yöntemler gelir. Ancak Burcu Güleryüz cilt bakım merkezimizde müşterilerimizi korkutan ya da endişeye neden olan hiçbir yönteme yer vermemekteyiz. Tamamen profesyonel düzeyde çalışarak mutlu müşteriler elde etmekteyiz. Leke bakımı için kimyasal peeling ve lazerle soyma yöntemi en sık tercih edilen yöntemlerdir. Hangi tekniğin kullanılması gerektiğine ise cilt analizinden sonra karar verilir. Doğru tekniklerin kullanılmaması ciltte lekelerin daha da artmasına neden olur. Hücrelerin bozulmasına, ölmesine ve melanin dengesinin bozulmasına da neden olabilir. Bu nedenle her türlü cilt sorunuyla alakalı uygulanan bakım yöntemlerinde uzmanların devreye girmesi oldukça önemlidir. Başakşehir adresimizde yer alan cilt bakım merkezimize bu açıdan gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

Leke Bakımı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Leke bakımı sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar mevcuttur. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde lekelerin sayısında ve yüzeysel olarak miktarında herhangi bir artış meydana gelmez. Ancak dikkat edilmediği takdirde lekelerin hem renginde koyulaşma meydana gelir hem de yüzeysel olarak artış gösterebilir. Bakım aşamalarının cilde iyice nüfuz etmesi açısından bakım sonrasında;

 • Günde en az 2,5 litre su tüketmeye özen göstermelisiniz.

 • Cilt bir süre hassas halde olacağından birden fazla kozmetik ürün kullanılmamalıdır.

 • Yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

 • Kaliteli uyku uyunmalıdır.

 • Hareketli bir yaşam tarzına sahip olunmalıdır.

Bu maddelere dikkat ettiğiniz sürece merkezimizden alacağınız bakım süreci sonrası cilt kendini çok daha güzel toparlayacaktır.

Başakşehir de Uzman ekibimiz ile her zaman yanınızdayız. 0 (212) 488 48 44  Telefon numaramızdan veya İletişim sayfamızda ki Formu doldurarak veya Bu yazının altında ki Yorumlar kısmında şikayetlerinizi paylaşmanız durumunda Mesai saatleri içerisinde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk ve gurur duyarız.